top of page
2024
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2528
mai 21
Tsuki wa noborinu
Kinuyo Tanaka
Mónica Aparicio
2527
mai 14
Not A Pretty Picture
Martha Coolidge
Asko falta da?
Ane Cuesta Monge, María Corral
2526
mai 7
Zinzindurrunkarratz
Oskar Alegria
Kusikozu
Oskar Alegria
2525
api 30
Earwig
Lucile Hadzihalilovic
PreFANT 2024 & Fas Saioa
Marc Urquijo
2524
api 23
Negu hurbilak
Negu Koletktiboa
Arnasa
Ekain Albite, Zorak Arruti
2523
api 16
Las tierras del cielo
Pablo García Canga
Canción amarga
Pablo García Canga, Itziar Manero, Lorenzo Damián García
2522
api 9
Retratos fantasmas
Kleber Mendoça Filho
Chiquitita
Aitor Elorriaga, Aiora Sedano
2521
mar 19
Fallen Leaves
Aki Kaurismäki
Deadly Draw
Nitya López
2520
mar 12
Taht alshajra
ErigeSehiri
Mugarik gabe Ekonomilariak eta Euskal Ekonomistak Elkargoa-reekin elkarlanean
Valentine Bonnard
2519
mar 5
Falcon Lake
Charlotte Le Bon
Agrio
Urko Olazabal, María Corral
2518
ots 27
Tab / Walk Up
Hong Sang-soo
Ohiko Batzar Nagusia
2517
ots 20
El sueño de la sultana
Isabel Herguera
La mujer ilustrada
Begoña Vicario
2516
ots 13
Zerkalo
Andrei Tarkovsky
Iñigo Ongay
2515
ots 6
Anatomie d'une chute
Justine Triet
Kristina Zorita
2514
urt 30
Samsara
Lois Patiño
Lorenzo Damián García
2513
urt 23
Venceremos
Taxio Ardanaz, Pablo Marte
Conguito
Taxio Ardanaz, Pablo Marte
2512
urt 16
Sobre todo de noche
Victor Iriarte
Espera & sedimento
Tana Garrido Ruiz, Alfonso C. Vallejo
2511
urt 9
L'innocent
Louis Garrel
Superjodidos
Gatón Haag, Lander Otaola, Ernesto Báez
2023
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2510
abe 19
Anhell69
Theo Montoya
X. KORTeN! saria: "El cometa"; Berezi saria: "Txotxingiloa"
Aitor Elorriaga, Sonia Estévez
2509
abe 12
Luzzu
Alex Camilleri
Mugarik gabe Ekonomilariak eta Euskal Ekonomistak Elkargoa-reekin elkarlanean saioa
Josá Ramón Mariño, Laura Ruiz
2508
abe 5
Dersu Uzala
Akira Kurosawa
Jorge Barrio
2507
aza 28
Las chicas están bien
Itsaso Arana Baztán
Itziar Manero, Sara Mauleón
2506
aza 21
Tetuán
Iratxe Fresneda Delgado
Txelu Medina
2505
aza 14
Viva Varda!
Pierre-Henri Gibert
Influencer (lehiaketatik kanpo)
ZINEBI 65 & Fas Saioa
Rubén Corral, Norberto Albóniga (Fas)
2504
aza 7
Alma viva
Cristèle Alves Meira
Silvia Lobo
2503
urr 31
O trio em mi bemol
Rita Azevedo Gomes
Manu Paja (Fas)
2502
urr 24
Sara Díez García, Lur Olaizola, Brenan Duarte, Toño Pérez
Johnny by Night, Hirugarren koadernoa, Anti-Natura, Camila Hunck
X. KORTeN! saio berezia
Sara Díez García, Lur Olaizola, Toño Pérez, Txarly Marqués, Ane Fuentes, Facundo Corcuera, Julen González, Maite Gandia
2501
urr 17
Misión a Marte
Amat Vallmajor Del Pozo
Cómo mejorar tu tirada de bolos
Amat Vallmajor Del Pozo, Txomin Del Pozo, Lorenzo Damián García, Javier Quintana, Aitor Molina
2500
urr 10
Mes petites amoureuses
Jean Eustache
2500 Saioa
Iñigo Ongay
2499
urr 3
Suzhou River
Lou Ye
Angst
María Corral López, Noelia Ramos
2498
eka 20
The Phantom of the Opera
Rupert Julian
Zinema mutua zuzeneko musikarekin
Josetxo Fdez. de Ortega (piano), Fernando Bayón
2497
eka 13
20.000 especies de abejas
Estíbaliz Urresola
Zinegoak 2023-ekin elkarlanean saioa
Carlos LOureda, Itziar Lazkano
2496
eka 6
Suro
Mikel Gurrea
Heltzear
Gidoilari-ekin elkarlanean saioa
Mikel Gurrea, Aitor Enériz
2495
mai 30
Hytti nro 6
Juho Kuosmanen
+70. Urteurrena Jardunaldia. Eszena: Los críticos
Gorka Aginagalde, Iñigo Salinero, Norberto Albóniga (Fas)
2494
mai 23
Sparta
Ulrich Seidl
Hitchcock en el puente colgante (lehiaketatik kanpo)
Juan Carlos Romero, Lorenzo Damián García
2493
mai 16
Los reyes del mundo
Laura Mora Ortega
Tula
Ana Barrena Lertxundi
2492
mai 9
R.M.N.
Cristian Mungiu
María Corral
2491
mai 2
Unicorn Wars
Alberto Vázquez
El cometa
PreFANT 2023 saioa
Iván Miñambres, Aitor Elorriaga
2490
api 25
Black is Beltza II: Ainhoa
Fermin Muguruza
Txoriak txori
XI. Aitzol Aramaio saioa
María Cruickshank, Nitya López, Itxaso Gil Iglesias, Kepa Alesso
2489
api 18
O Sangue
Pedro Costa
Muga
Sara Mauleón C.
2488
api 11
Clorindo Testa
Mariano Llinás
Loop
Txarli Otaola (Fas)
2487
mar 28
Voskhozhdenie
Larisa Shepitko
Irrits
Maider Oleaga, Ander Parody
2486
mar 21
Tengo sueños eléctricos
Valentina Maurel
Lanbroa
Aitzol Saratxaga, David Ontoria
2485
mar 14
Aftersun
Charlotte Wells
2023 Ohiko Batzar Ookorra
2484
mar 7
À plein temps
Eric Gravel
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekineta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekinelkarlanean saioa
Laura Ruiz Álvarez, Leire Serrano Alberdi
2483
ots 28
Pacifiction
Albert Serra
Albert Serra
2482
ots 21
Re Granchio
Alessio Rigo de Righi, Matteo Zoppis
Alfonso C. Vallejo
2481
ots 14
L'evénement
Audrey Diwan
Serendipia
Iban Del Campo, Mónica Aparicio (Fas)
2480
ots 7
Taipei Story
Edward Yang
"Arquitecturas para el cine en Bilbao" liburuaren aurkezpena Bernardo Iñigo García de la Torrerena
Manu Paja (Fas), Bernardo Iñigo García de la Torre
2479
urt 31
In the Mood for Love
Wong Kar-wai
17 Santi 17
Ainara López, Álvaro E. Olaiz, Segis Monsó
2478
urt 24
Les Olympiades
Jacques Audiard
Instit. Français eta Helen-ekin elkarlanean saioa
Sara Mauleón
2477
urt 17
Os verdes anos
Paulo Rocha
Calma
Jon López, Norberto Albóniga (Fas, aurk.)
2476
urt 10
Ramona
Andrea Bagney
Txotxongiloa
Andrea Bagney, Sonia Estévez
2022
2022
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2475
abe 20
Camila saldrá esta noche
Inés María Barrionuevo
IX. KORTeN! saria 2022: El carné
Kristina Zorita, Xabi Vitoria, lander Otaola, Vanessa Fernández
2474
abe 13
Les Misérables
Ladj Ly
Hiri zatiak
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean saioa
2473
aza 29
Onoda, 10.000 nuits dans le jungle
Arthur Harari
Saioa 19:00-etan
Juanjo Ortiz
2472
aza 22
Francisca
Manoel De Oliveira
Jorge Barrio
2471
aza 15
Nuestra película
Diana Bustamante
Fas & Zinebi saioa, Zinebi 64-ekin elkarlanean
Diana Bustamante
2470
aza 8
Memoria
Apichatpong Weerasethakul
Iñigo Ongay
2469
urr 25
La maman et la putain
Jean Eustache
Institut Français-ekin elkarlanean
Norberto Albóniga
2468
urr 18
Ninjababy
Yngvild Sve Flikke
Hibernar
Maddi Arzallus, Silvia Lobo García
2467
urr 11
Diários de Otsoga
Maureen Fazendeiro / Miguel Gomes
Irten barrura
Ibon Goiko, Aitor Mendilibar, Iñaki Altolaguirre Serrano
2466
urr 4
Vortex
Gaspar Noé
Jon López
2465
eka 21
Nanook of the North
Robert J. Flaherty
Zinema saioa, musika zuzenean, Piano: Josetxo Fernandez Ortega
Jorge Barrio
2464
eka 14
9 fugas
Fon Cortizo
Rotor
Fon Cortizo, Ainara Elgoibar
2463
eka 7
La isla de las mentiras
Paula Cons
Bilbao hiri ibiltaria
Gidoigileekin elkarlanean
Paula Cons
2462
mai 31
Malmkrog
Cristi Puiu
Saioa 19:00-etan
Iñigo Ongay
2461
mai 24
Große Freiheit
Sebastian Meise
David Ontoria
2460
mai 17
Hors normes
Olivier Nakache / Éric Toledano
Institut Français eta Gizazinea (Caostica)-rekin elkarlanean
2459
mai 10
Drive My Car
Ryûsuke Hamaguchi
Saioa 19:15-etan
Norberto Albóniga
2458
mai 3
Inteurodeoksyeon
Hong Sang-soo
A Way Out
Lucas Milla, Manu Paja
2457
api 26
Titane
Julia Ducournau
Homeless Home (Fant 2021 irabazlea)
PreFant 2022-rekin elkarlanean
Iván Miñambres, Jon López
2456
api 19
Ilargi guztiak
Igor Legarreta
Harria eta bidea
X. Aitzol Aramaio saioa
Haizea Carneros, Nitya Lopez, Paula Gomez, Aitane Goñi Landa
2455
api 5
Ras vkhedavt, rodesac cas vukurebt?
Aleksandre Koberidze
Marije Murgia
2454
mar 29
Sis dies corrents
Neus Ballús
Los días que (nunca) fueron
Kevin Iglesias Rodríguez
2453
mar 22
Days of Heaven
Terrence Malick
Koldo Gutiérrez, Jorge Barrio
2452
mar 15
Sedmikrásky
Vera Chytilová
Ur azpian lore
Aitor Oñederra, Norberto Albóniga
2451
mar 8
El despertar de las hormigas
Antonella Sudasassi
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Valeria Brenes Cubilla
2450
mar 1
Sedimentos
Adrián Silvestre
Azaletik azalera
Zinegoak-ekin elkarlanean
Adrián Silvestre, Pau Guillén, Mel Arranz
2449
ots 22
Espíritu sagrado
Chema García Ibarra
Hikikomori
Chema García Ibarra, Leonor Díaz, Borja Crespo, Susana F. Miravalles
2448
ots 15
Charulata
Satyajit Ray
Alfonso Vallejo
2447
ots 8
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Lili Horvát
Asanblada orokorra
2446
ots 1
Dorogie tovarishchi
Andrey Konchalovskiy
Alfonso Vallejo
2445
urt 25
Petite maman
Céline Sciamma
Kinka
Kristina Zorita, Maider Oleaga
2444
urt 18
Mila
Christos Nikou
El comité
Álvaro Monsalve
2443
urt 11
The Bellboy
Jerry Lewis
El carné
Xavi Vitoria, Iñigo Salinero, Gorka Aginagalde
2021
2021
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2442
abe 21
Welcome to Chechnya
David France
VIII. KORTeN! Saria: Ehiza
Bego Vicario, Vanesa Fernández, Marije Murgia
2441
abe 14
Nuevo orden
Michel Franco
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Jose Ramón Mariño
2440
aza 30
I Viteloni
Federico Fellini
El palacio de las pipas
Manu Paja, Natxo Fdz. Laguna, Beatriz Velilla
2439
aza 23
Zombi Child
Bertrand Bonello
Ahí fuera
David Ontoria
2438
aza 16
Concierto para la batalla de El Tala
Mariano Llinás
Zinebi 63-ekin elkarlanean
Rubén Corral, Txaro Landa
2437
aza 9
First Cow
Kelly Reichardt
Jorge Barrio
2436
aza 2
Ema
Pablo Larraín
Bigarren sexua (z): collage
Txaro Landa
2435
urr 26
Sniegu juz nigdy nie bedzie
Malgorzata Szumowska / Michal Englert
Tour D'A-rekin elkarlanean
Txarli Otaola
2434
urr 22
Les hirondelles de Kaboul
Zabou Breitman / Eléa Gobbé-Mévellec
Institut Français-ekin elkarlanean
Edouard Mayoral, Maya Amrane
2433
urr 19
La Gomera
Corneliu Porumboiu
Asanblada orokorra
2432
urr 5
Esa pareja feliz
Luis García Berlanga
Cien maneras de hacer el pollo al txilindrón (fc)
Centenario Berlanga
Kepa Sojo
2431
eka 22
The Last Command
Josef Von Sternberg
Zinema saioa, musika zuzenean, Piano: Josetxo Fernandez Ortega
Josetxo Fdez. De Ortega, Jorge Barrio
2430
eka 15
Nanfang chezhan de juhui
Yi'nan Diao
Norberto Albóniga
2429
eka 8
Beginning
Dea Kulumbegashvili
2428
eka 1
Ane
David Pérez Sañudo
Gidoigileekin elkarlanean
Aitor Eneriz, David P. Sañudo
2427
mai 25
Druk
Thomas Vinterberg
Jon López
2426
mai 18
Kaze no denwa
Nobuhiro Suwa
Tour D'A-rekin elkarlanean
2425
mai 11
Historia de lo oculto
Cristian Ponce
Fant 27-ekin elkarlanean
Txarli Otaola
2424
mai 4
My Mexican Bretzel
Nuria Giménez Lorang
Zubiye
Nuria Giménez Lorang, Iñigo Jimenez Bohoyo
2423
api 27
Hil kanpaiak
Imanol Rayo
IX. Aitzol Aramaio saioa
Joanes Urkixo, Imanol Rayo
2422
api 20
Huan tu
Siew Hua Yeo
Interior taxi noche
Álvaro Monsalve
2421
api 13
La llorona
Jayro Bustamante
Quebranto
Toni Garzón
2420
api 6
The Thir Man
Carol Reed
Saioa 35 mm-tan
Manu Paja
2419
mar 23
Josep
Aurel
Ehiza
Institut Français eta Gizazinea (Caostica)-rekin elkarlanean
Aurel (videollamada), Borja Crespo
2418
mar 16
A metamorfose dos passaros
Catarina Vasconcelos
Zinebi 63-ekin elkarlanean
Norberto Albóniga
2417
mar 12
Aala Kaf Ifrit
Kaouther Ben Hania
Institut Français eta Emakumeak Babel-ekin elkarlanean
Margot Le Peltier, Maya Amrane
2416
mar 9
Limbo
Ben Sharrock
Zinegoak-ekin elkarlanean
Carlos Loureda
2415
mar 2
Les invisibles
Louis-Julien Petit
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Sonia Gorbeña, Greta Frankenfeld
2414
ots 23
Pink Floyd, The Wall
Alan Parker
Txarli Otaola
2413
ots 16
The Farewell
Lulu Wang
Khuruf
Sonia Pacios, Kepa Sojo
2412
ots 9
Akibiyori
Yasujiro Ozu
Alfonso Vallejo
2411
ots 2
Zumiriki
Oskar Alegría
Oskar Alegría
2410
urt 26
Vitalina Varela
Pedro Costa
2409
urt 19
Lurralde hotzak
Iratxe Fresneda
El ruido solar
Iratxe Fresneda, Pablo Hernando (video)
2408
urt 12
Un blues para Teherán
Javier Tolentino
VII. KORTeN! Saria: Artiko
Javier Tolentino, Josu Venero
2020
2020
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2407
abe 22
Chambre 212
Christophe Honoré
Tour D'A-rekin elkarlanean
Jorge Barrio
2406
abe 15
Sorry We Missed You
Ken Loach
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Jose Ramón Mariño
2405
abe 1
Dylda
Kantemir Balagov
2404
aza 24
La hija de un ladrón
Belén Funes
Un coche cualquiera
Gidoigileekin elkarlanean
Belén Funes, Marçal Cebrian, Ana Hormaetxea, Eguzkiñe
2403
aza 17
Yi zhi you dao hai shui bian lan
Zhangke Jia
ZINEBI 62-rekin elkarlanean
Julen Etxebarria
2402
aza 10
Little Joe
Jessica Hausner
El día que te maté
Fas & FANT saioa, FANT XXVI-ekin elkarlanean
Tamara Lucarini
2401
aza 3
Temblores
Jayro Bustamante
Yo también quiero te
Aitor Arenas, Jorge Barrio
2400
urr 27
Glittering Misfits
Iban del Campo
Anti
VIII. Aitzol Aramaio Saioa
Hibai Castro, Iban Del Campo
2399
urr 20
Mia aioniotita kai mia mera
Theo Angeleopoulos
Iñigo Ongay
2398
urr 13
Varados
Helena Taberna
Ongi Etorriak, Upv eta Zinebi
Helena Taberna, Aintzane Cámara
2397
urr 6
Ne croyez surtout pas que je hurle
Frank Beauvais
Kaleko Antzerkia
Koldo Edorta Carranza, Norberto Albóniga
2396
ira 29
Le bonheur
Agnés Varda
El aleteo de las mariposas
Fas & Zinebi 2018
Paula Iglesias, Belén Ruiz
2395
ira 22
Yeleen
Souleymane Cissé
Moze Nayaren kontzertua (Senegal)
Moze Naya, Txarli Otaola
2394
uzt 7
Die Abenteuer des Prinzen Achmed
Lotte Reiniger
Zinema saioa, musika zuzenean, Piano: Josetxo Fernandez Ortega
Kristina Zorita, josetxo Fdez. De Ortega
2393
eka 30
La ciénaga
Lucrecia Martel
Saioa online
Jorge Barrio
2392
eka 23
El ángel exterminador
Luis Buñuel
Saioa online
Jorge Barrio
2391
eka 16
In The Mood For Love
Wong Kar-Wai
Saioa online
Jorge Barrio
2390
ela 9
Han Gong-ju
Lee Su-jin
Saioa online
Jorge Barrio
2389
eka 2
Wajib
Annemarie Jacir
Saioa online
Jorge Barrio
2388
mai 26
Gruz 200
Aleksey Balabanov
Saioa online
Jorge Barrio
2387
mai 19
Szegénylegények
Miklós Jancsó
Saioa online
Jorge Barrio
2386
mai 12
The Innocents
Jack Clayton
Saioa online
Jorge Barrio
2385
mai 5
Close-Up
Abbas Kiarostami
Saioa online
Jorge Barrio
2384
api 28
Du rififi chez les hommes
Jules Dassin
Saioa online
Jorge Barrio
2383
api 21
I soliti ignoti
Mario Monicelli
Saioa online
Jorge Barrio
2382
mar 10
Kona fer í stríð
Benedikt Erlingsson
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Yolanda Oquelí
2381
mar 3
Portrait de la jeune fille en feu
Céline Sciamma
Zinegoak-ekin elkarlanean
Carlos Loureda
2380
ots 25
Beoning
Lee Chang-dong
Álvaro Monsalve, Josetxu López
2379
ots 18
Suna no onna
Hiroshi Teshigahara
Mónica Aparicio
2378
ots 11
Ahlat Agaci
Nuri Bilge Ceylan
2377
ots 4
Gangbyeon hotel
Hong Sang-soo
Artiko
Josu Venero, Jesús Mari Lazkano
2376
urt 28
Generación anti todo
Iñigo Cobo
Iñigo Cobo, Roberto Mosso
2375
urt 21
The Juniper Tree
Nietzchka Keene
Lursaguak
Jon López
2374
urt 14
Liberté
Albert Serra
Albert Serra
2373
urt 7
Bagdad Café
Percy Adlon
Mateoren ama
Lander Otaola, Aitor Arregi, Josemari Goenaga
bottom of page