top of page
2024
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2516
2/13
Zerkalo
Andrei Tarkovsky
Iñigo Ongay
2515
2/6
Anatomie d'une chute
Justine Triet
Kristina Zorita
2514
1/30
Samsara
Lois Patiño
Lorenzo Damián García
2513
1/23
Venceremos
Taxio Ardanaz, Pablo Marte
Conguito
Taxio Ardanaz, Pablo Marte
2512
1/16
Sobre todo de noche
Victor Iriarte
Espera & sedimento
Tana Garrido Ruiz, Alfonso C. Vallejo
2511
1/9
L'innocent
Louis Garrel
Superjodidos
Gatón Haag, Lander Otaola, Ernesto Báez
2023
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2510
12/19
Anhell69
Theo Montoya
X. KORTeN! saria: "El cometa"; Berezi saria: "Txotxingiloa"
Aitor Elorriaga, Sonia Estévez
2509
12/12
Luzzu
Alex Camilleri
Mugarik gabe Ekonomilariak eta Euskal Ekonomistak Elkargoa-reekin elkarlanean saioa
Josá Ramón Mariño, Laura Ruiz
2508
12/5
Dersu Uzala
Akira Kurosawa
Jorge Barrio
2507
11/28
Las chicas están bien
Itsaso Arana Baztán
Itziar Manero, Sara Mauleón
2506
11/21
Tetuán
Iratxe Fresneda Delgado
Txelu Medina
2505
11/14
Viva Varda!
Pierre-Henri Gibert
Influencer (lehiaketatik kanpo)
ZINEBI 65 & Fas Saioa
Rubén Corral, Norberto Albóniga (Fas)
2504
11/7
Alma viva
Cristèle Alves Meira
Silvia Lobo
2503
10/31
O trio em mi bemol
Rita Azevedo Gomes
Manu Paja (Fas)
2502
10/24
Sara Díez García, Lur Olaizola, Brenan Duarte, Toño Pérez
Johnny by Night, Hirugarren koadernoa, Anti-Natura, Camila Hunck
X. KORTeN! saio berezia
Sara Díez García, Lur Olaizola, Toño Pérez, Txarly Marqués, Ane Fuentes, Facundo Corcuera, Julen González, Maite Gandia
2501
10/17
Misión a Marte
Amat Vallmajor Del Pozo
Cómo mejorar tu tirada de bolos
Amat Vallmajor Del Pozo, Txomin Del Pozo, Lorenzo Damián García, Javier Quintana, Aitor Molina
2500
10/10
Mes petites amoureuses
Jean Eustache
2500 Saioa
Iñigo Ongay
2499
10/3
Suzhou River
Lou Ye
Angst
María Corral López, Noelia Ramos
2498
06/20
The Phantom of the Opera
Rupert Julian
Zinema mutua zuzeneko musikarekin
Josetxo Fdez. de Ortega (piano), Fernando Bayón
2497
06/13
20.000 especies de abejas
Estíbaliz Urresola
Zinegoak 2023-ekin elkarlanean saioa
Carlos LOureda, Itziar Lazkano
2496
6/6
Suro
Mikel Gurrea
Heltzear
Gidoilari-ekin elkarlanean saioa
Mikel Gurrea, Aitor Enériz
2495
5/30
Hytti nro 6
Juho Kuosmanen
+70. Urteurrena Jardunaldia. Eszena: Los críticos
Gorka Aginagalde, Iñigo Salinero, Norberto Albóniga (Fas)
2494
5/23
Sparta
Ulrich Seidl
Hitchcock en el puente colgante (lehiaketatik kanpo)
Juan Carlos Romero, Lorenzo Damián García
2493
5/16
Los reyes del mundo
Laura Mora Ortega
Tula
Ana Barrena Lertxundi
2492
5/9
R.M.N.
Cristian Mungiu
María Corral
2491
5/2
Unicorn Wars
Alberto Vázquez
El cometa
PreFANT 2023 saioa
Iván Miñambres, Aitor Elorriaga
2490
04/25
Black is Beltza II: Ainhoa
Fermin Muguruza
Txoriak txori
XI. Aitzol Aramaio saioa
María Cruickshank, Nitya López, Itxaso Gil Iglesias, Kepa Alesso
2489
4/18
O Sangue
Pedro Costa
Muga
Sara Mauleón C.
2488
4/11
Clorindo Testa
Mariano Llinás
Loop
Txarli Otaola (Fas)
2487
3/28
Voskhozhdenie
Larisa Shepitko
Irrits
Maider Oleaga, Ander Parody
2486
3/21
Tengo sueños eléctricos
Valentina Maurel
Lanbroa
Aitzol Saratxaga, David Ontoria
2485
3/14
Aftersun
Charlotte Wells
2023 Ohiko Batzar Ookorra
2484
3/7
À plein temps
Eric Gravel
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekineta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekinelkarlanean saioa
Laura Ruiz Álvarez, Leire Serrano Alberdi
2483
2/28
Pacifiction
Albert Serra
Albert Serra
2482
2/21
Re Granchio
Alessio Rigo de Righi, Matteo Zoppis
Alfonso C. Vallejo
2481
2/14
L'evénement
Audrey Diwan
Serendipia
Iban Del Campo, Mónica Aparicio (Fas)
2480
2/7
Taipei Story
Edward Yang
"Arquitecturas para el cine en Bilbao" liburuaren aurkezpena Bernardo Iñigo García de la Torrerena
Manu Paja (Fas), Bernardo Iñigo García de la Torre
2479
1/31
In the Mood for Love
Wong Kar-wai
17 Santi 17
Ainara López, Álvaro E. Olaiz, Segis Monsó
2478
1/24
Les Olympiades
Jacques Audiard
Instit. Français eta Helen-ekin elkarlanean saioa
Sara Mauleón
2477
1/17
Os verdes anos
Paulo Rocha
Calma
Jon López, Norberto Albóniga (Fas, aurk.)
2476
1/10
Ramona
Andrea Bagney
Txotxongiloa
Andrea Bagney, Sonia Estévez
2022
2022
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2475
12/20
Camila saldrá esta noche
Inés María Barrionuevo
IX. KORTeN! saria 2022: El carné
Kristina Zorita, Xabi Vitoria, lander Otaola, Vanessa Fernández
2474
12/13
Les Misérables
Ladj Ly
Hiri zatiak
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean saioa
2473
11/29
Onoda, 10.000 nuits dans le jungle
Arthur Harari
Saioa 19:00-etan
Juanjo Ortiz
2472
11/22
Francisca
Manoel De Oliveira
Jorge Barrio
2471
11/15
Nuestra película
Diana Bustamante
Fas & Zinebi saioa, Zinebi 64-ekin elkarlanean
Diana Bustamante
2470
11/8
Memoria
Apichatpong Weerasethakul
Iñigo Ongay
2469
10/25
La maman et la putain
Jean Eustache
Institut Français-ekin elkarlanean
Norberto Albóniga
2468
10/18
Ninjababy
Yngvild Sve Flikke
Hibernar
Maddi Arzallus, Silvia Lobo García
2467
10/11
Diários de Otsoga
Maureen Fazendeiro / Miguel Gomes
Irten barrura
Ibon Goiko, Aitor Mendilibar, Iñaki Altolaguirre Serrano
2466
10/4
Vortex
Gaspar Noé
Jon López
2465
6/21
Nanook of the North
Robert J. Flaherty
Zinema saioa, musika zuzenean, Piano: Josetxo Fernandez Ortega
Jorge Barrio
2464
6/14
9 fugas
Fon Cortizo
Rotor
Fon Cortizo, Ainara Elgoibar
2463
6/7
La isla de las mentiras
Paula Cons
Bilbao hiri ibiltaria
Gidoigileekin elkarlanean
Paula Cons
2462
5/31
Malmkrog
Cristi Puiu
Saioa 19:00-etan
Iñigo Ongay
2461
5/24
Große Freiheit
Sebastian Meise
David Ontoria
2460
5/17
Hors normes
Olivier Nakache / Éric Toledano
Institut Français eta Gizazinea (Caostica)-rekin elkarlanean
2459
5/10
Drive My Car
Ryûsuke Hamaguchi
Saioa 19:15-etan
Norberto Albóniga
2458
5/3
Inteurodeoksyeon
Hong Sang-soo
A Way Out
Lucas Milla, Manu Paja
2457
4/26
Titane
Julia Ducournau
Homeless Home (Fant 2021 irabazlea)
PreFant 2022-rekin elkarlanean
Iván Miñambres, Jon López
2456
4/19
Ilargi guztiak
Igor Legarreta
Harria eta bidea
X. Aitzol Aramaio saioa
Haizea Carneros, Nitya Lopez, Paula Gomez, Aitane Goñi Landa
2455
4/5
Ras vkhedavt, rodesac cas vukurebt?
Aleksandre Koberidze
Marije Murgia
2454
3/29
Sis dies corrents
Neus Ballús
Los días que (nunca) fueron
Kevin Iglesias Rodríguez
2453
3/22
Days of Heaven
Terrence Malick
Koldo Gutiérrez, Jorge Barrio
2452
3/15
Sedmikrásky
Vera Chytilová
Ur azpian lore
Aitor Oñederra, Norberto Albóniga
2451
3/8
El despertar de las hormigas
Antonella Sudasassi
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Valeria Brenes Cubilla
2450
3/1
Sedimentos
Adrián Silvestre
Azaletik azalera
Zinegoak-ekin elkarlanean
Adrián Silvestre, Pau Guillén, Mel Arranz
2449
2/22
Espíritu sagrado
Chema García Ibarra
Hikikomori
Chema García Ibarra, Leonor Díaz, Borja Crespo, Susana F. Miravalles
2448
2/15
Charulata
Satyajit Ray
Alfonso Vallejo
2447
2/8
Felkészülés meghatározatlan ideig tartó együttlétre
Lili Horvát
Asanblada orokorra
2446
2/1
Dorogie tovarishchi
Andrey Konchalovskiy
Alfonso Vallejo
2445
1/25
Petite maman
Céline Sciamma
Kinka
Kristina Zorita, Maider Oleaga
2444
1/18
Mila
Christos Nikou
El comité
Álvaro Monsalve
2443
1/11
The Bellboy
Jerry Lewis
El carné
Xavi Vitoria, Iñigo Salinero, Gorka Aginagalde
2021
2021
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2442
12/21
Welcome to Chechnya
David France
VIII. KORTeN! Saria: Ehiza
Bego Vicario, Vanesa Fernández, Marije Murgia
2441
12/14
Nuevo orden
Michel Franco
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Jose Ramón Mariño
2440
11/30
I Viteloni
Federico Fellini
El palacio de las pipas
Manu Paja, Natxo Fdz. Laguna, Beatriz Velilla
2439
11/23
Zombi Child
Bertrand Bonello
Ahí fuera
David Ontoria
2438
11/16
Concierto para la batalla de El Tala
Mariano Llinás
Zinebi 63-ekin elkarlanean
Rubén Corral, Txaro Landa
2437
11/9
First Cow
Kelly Reichardt
Jorge Barrio
2436
11/2
Ema
Pablo Larraín
Bigarren sexua (z): collage
Txaro Landa
2435
10/26
Sniegu juz nigdy nie bedzie
Malgorzata Szumowska / Michal Englert
Tour D'A-rekin elkarlanean
Txarli Otaola
2434
10/22
Les hirondelles de Kaboul
Zabou Breitman / Eléa Gobbé-Mévellec
Institut Français-ekin elkarlanean
Edouard Mayoral, Maya Amrane
2433
10/19
La Gomera
Corneliu Porumboiu
Asanblada orokorra
2432
10/5
Esa pareja feliz
Luis García Berlanga
Cien maneras de hacer el pollo al txilindrón (fc)
Centenario Berlanga
Kepa Sojo
2431
6/22
The Last Command
Josef Von Sternberg
Zinema saioa, musika zuzenean, Piano: Josetxo Fernandez Ortega
Josetxo Fdez. De Ortega, Jorge Barrio
2430
6/15
Nanfang chezhan de juhui
Yi'nan Diao
Norberto Albóniga
2429
6/8
Beginning
Dea Kulumbegashvili
2428
6/1
Ane
David Pérez Sañudo
Gidoigileekin elkarlanean
Aitor Eneriz, David P. Sañudo
2427
5/25
Druk
Thomas Vinterberg
Jon López
2426
5/18
Kaze no denwa
Nobuhiro Suwa
Tour D'A-rekin elkarlanean
2425
5/11
Historia de lo oculto
Cristian Ponce
Fant 27-ekin elkarlanean
Txarli Otaola
2424
5/4
My Mexican Bretzel
Nuria Giménez Lorang
Zubiye
Nuria Giménez Lorang, Iñigo Jimenez Bohoyo
2423
4/27
Hil kanpaiak
Imanol Rayo
IX. Aitzol Aramaio saioa
Joanes Urkixo, Imanol Rayo
2422
4/20
Huan tu
Siew Hua Yeo
Interior taxi noche
Álvaro Monsalve
2421
4/13
La llorona
Jayro Bustamante
Quebranto
Toni Garzón
2420
4/6
The Thir Man
Carol Reed
Saioa 35 mm-tan
Manu Paja
2419
3/23
Josep
Aurel
Ehiza
Institut Français eta Gizazinea (Caostica)-rekin elkarlanean
Aurel (videollamada), Borja Crespo
2418
3/16
A metamorfose dos passaros
Catarina Vasconcelos
Zinebi 63-ekin elkarlanean
Norberto Albóniga
2417
3/12
Aala Kaf Ifrit
Kaouther Ben Hania
Institut Français eta Emakumeak Babel-ekin elkarlanean
Margot Le Peltier, Maya Amrane
2416
3/9
Limbo
Ben Sharrock
Zinegoak-ekin elkarlanean
Carlos Loureda
2415
3/2
Les invisibles
Louis-Julien Petit
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Sonia Gorbeña, Greta Frankenfeld
2414
2/23
Pink Floyd, The Wall
Alan Parker
Txarli Otaola
2413
2/16
The Farewell
Lulu Wang
Khuruf
Sonia Pacios, Kepa Sojo
2412
2/9
Akibiyori
Yasujiro Ozu
Alfonso Vallejo
2411
2/2
Zumiriki
Oskar Alegría
Oskar Alegría
2410
1/26
Vitalina Varela
Pedro Costa
2409
1/19
Lurralde hotzak
Iratxe Fresneda
El ruido solar
Iratxe Fresneda, Pablo Hernando (video)
2408
1/12
Un blues para Teherán
Javier Tolentino
VII. KORTeN! Saria: Artiko
Javier Tolentino, Josu Venero
2020
2020
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
2407
12/22
Chambre 212
Christophe Honoré
Tour D'A-rekin elkarlanean
Jorge Barrio
2406
12/15
Sorry We Missed You
Ken Loach
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Jose Ramón Mariño
2405
12/1
Dylda
Kantemir Balagov
2404
11/24
La hija de un ladrón
Belén Funes
Un coche cualquiera
Gidoigileekin elkarlanean
Belén Funes, Marçal Cebrian, Ana Hormaetxea, Eguzkiñe
2403
11/17
Yi zhi you dao hai shui bian lan
Zhangke Jia
ZINEBI 62-rekin elkarlanean
Julen Etxebarria
2402
11/10
Little Joe
Jessica Hausner
El día que te maté
Fas & FANT saioa, FANT XXVI-ekin elkarlanean
Tamara Lucarini
2401
11/3
Temblores
Jayro Bustamante
Yo también quiero te
Aitor Arenas, Jorge Barrio
2400
10/27
Glittering Misfits
Iban del Campo
Anti
VIII. Aitzol Aramaio Saioa
Hibai Castro, Iban Del Campo
2399
10/20
Mia aioniotita kai mia mera
Theo Angeleopoulos
Iñigo Ongay
2398
10/13
Varados
Helena Taberna
Ongi Etorriak, Upv eta Zinebi
Helena Taberna, Aintzane Cámara
2397
10/6
Ne croyez surtout pas que je hurle
Frank Beauvais
Kaleko Antzerkia
Koldo Edorta Carranza, Norberto Albóniga
2396
9/29
Le bonheur
Agnés Varda
El aleteo de las mariposas
Fas & Zinebi 2018
Paula Iglesias, Belén Ruiz
2395
9/22
Yeleen
Souleymane Cissé
Moze Nayaren kontzertua (Senegal)
Moze Naya, Txarli Otaola
2394
7/7
Die Abenteuer des Prinzen Achmed
Lotte Reiniger
Zinema saioa, musika zuzenean, Piano: Josetxo Fernandez Ortega
Kristina Zorita, josetxo Fdez. De Ortega
2393
6/30
La ciénaga
Lucrecia Martel
Saioa online
Jorge Barrio
2392
6/23
El ángel exterminador
Luis Buñuel
Saioa online
Jorge Barrio
2391
6/16
In The Mood For Love
Wong Kar-Wai
Saioa online
Jorge Barrio
2390
6/9
Han Gong-ju
Lee Su-jin
Saioa online
Jorge Barrio
2389
6/2
Wajib
Annemarie Jacir
Saioa online
Jorge Barrio
2388
5/26
Gruz 200
Aleksey Balabanov
Saioa online
Jorge Barrio
2387
5/19
Szegénylegények
Miklós Jancsó
Saioa online
Jorge Barrio
2386
5/12
The Innocents
Jack Clayton
Saioa online
Jorge Barrio
2385
5/5
Close-Up
Abbas Kiarostami
Saioa online
Jorge Barrio
2384
4/28
Du rififi chez les hommes
Jules Dassin
Saioa online
Jorge Barrio
2383
4/21
I soliti ignoti
Mario Monicelli
Saioa online
Jorge Barrio
2382
3/10
Kona fer í stríð
Benedikt Erlingsson
Mugarik gabeko Ekonomilari-ekin eta Ekonomisten Euskal Elkargoa-rekin elkarlanean
Yolanda Oquelí
2381
3/3
Portrait de la jeune fille en feu
Céline Sciamma
Zinegoak-ekin elkarlanean
Carlos Loureda
2380
2/25
Beoning
Lee Chang-dong
Álvaro Monsalve, Josetxu López
2379
2/18
Suna no onna
Hiroshi Teshigahara
Mónica Aparicio
2378
2/11
Ahlat Agaci
Nuri Bilge Ceylan
2377
2/4
Gangbyeon hotel
Hong Sang-soo
Artiko
Josu Venero, Jesús Mari Lazkano
2376
1/28
Generación anti todo
Iñigo Cobo
Iñigo Cobo, Roberto Mosso
2375
1/21
The Juniper Tree
Nietzchka Keene
Lursaguak
Jon López
2374
1/14
Liberté
Albert Serra
Albert Serra
2373
1/7
Bagdad Café
Percy Adlon
Mateoren ama
Lander Otaola, Aitor Arregi, Josemari Goenaga
bottom of page