1979
 1979   1978   1977   1976   1975   1974   1973   1972   1971   1970
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
1020
1/8
Sisters
Brian De Palma
1021
1/15
Trollflöjten
Ingmar Bergman
1022
1/22
The Romantic Englishwoman
Joseph Losey
1023
1/29
Que la fête commence...
Bertrand Tavernier
1024
2/5
Section spéciale
Constantin Costa-Gavras
1025
2/12
Pascual Duarte
Ricardo Franco
1026
2/19
Queridísimos verdugos
Basilio Martin Patino
1027
2/26
Pim, pam, pum,,,¡fuego!
Pedro Olea
1028
3/5
Die bitteren Tränen der Petra von Kant
Rainer Werner Fassbinder
1029
3/12
The Front Page
Billy Wilder
1030
3/19
Profumo di donna
Dino Risi
1031
3/26
Bananas
Woody Allen
1032
4/2
2001: A Space Odyssey
Stanley Kubrick
1033
4/9
Midnight Cowboy
John Schlesinger
1034
4/23
Ludwig
Luchino Visconti
1035
4/30
Lenny
Bob Fosse
1036
5/7
Next Stop, Greenwich Village
Paul Mazursky
1037
5/14
Rebel Without A Cause
Nicholas Ray
1038
5/21
Badlands
Terrence Malick
1039
5/28
Woodstock
Michael Wadleigh
1040
6/4
El anacoreta
Juan Estelrich
1041
6/11
King & Country
Joseph Losey
1042
6/18
Euskal Zinema
1043
10/8
Looking for Mr. Goodbar
Richard Brooks
1044
10/15
A Day at the Races
Sam Wood
1045
10/22
Easy Rider
Dennis Hopper
Félix Linares
1046
11/5
The Devils
Ken Russell
1047
11/12
The Last Tycoon
Elia Kazan
1048
11/19
Family plot
Alfred Hitchcock
1049
11/26
Höstsonaten
Ingmar Bergman
1050
12/3
Deliverance
John Boorman
1051
12/10
Film laburrak
1052
12/17
Serpico
Sidney Lumet
1053
12/28
Those Magnificent Men in Their Flying Machines or How I Flew from London to Paris in 25 Hours 11 Minutes
Ken Annakin
1045 (*)
10/29
Asanblada orokorra
1978
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
Z001
1/9
Pat Garrett and Billy the kid
Sam Peckinpah
Zenbatu gabeko saioen zenbaketan akatsak daudenez, [xxx] zenbaki gehigarria erabiliko dugu Fas saioen errealitatera egokitzeko.
Z002
1/16
Mahler
Ken Russell
Z003
1/23
Chinatown
Roman Polanski
Z004
1/30
Horror
Alberto De Martino
Z005
2/6
Die Marquise von O...
Erich Rohmer
Z006
2/13
The Visitors
Elia Kazan
Z007
2/20
Scarecrow
Jerry Schatzberg
Z008
2/27
Kopernik
Ewa y Czeslaw Petelski
Z009
3/13
Blow-Up
Michelangelo Antonioni
Z010
3/20
Porcile
Pier Paolo Pasolini
Z011
3/27
Apa
Istvan Szabo
Z012
4/3
The Godfather
Francis Ford Coppolla
Z013
4/10
Soilent Green
Richard Fleischer
Z014
4/11
The Pirate
Vincente Minelli
Z015
4/17
Galileo
Liliana Cavani
Z016
4/24
Yowita
Janusz Morgenstern
1000.1
5/2
Bronenosets Potemkin
Sergei M. Eisenstein
1000. Saioa, Zine Astea. Mahaia: Gertaera iraultzaile baten trataera artistikoa
1000.1
5/2
Un drama en Bilbao o Lolita la huerfana
Alejandro Olavarría
1000. Saioa, Zine Astea, Bilbon Filmatua
1000.2
5/3
Jesus Christ Superstar
Norman Jewison
1000. Saioa. Mahaia: Erlijio-ikuskizuna
1000.3
5/4
Viridiana
Luis Buñuel
1000. Saioa. Mahaia: Buñuelen ikuspegi erlijiosoa
1000.4
5/5
That's Entertainment!
Jack Haley Jr.
1000. Saioa. Mahaia: Amerikar musikala
1000.5
5/6
Tony, tobe preskocilo
Vera Plívová-Simkova / Drahomíra Králová
1000. Saioaren ospakizuna. Solasaldia: Haurrentzako zinema
1001
5/8
Hay que matar a B.
Jose Luis Borau
Z017
5/13
Les anges du péché
Robert Bresson
Filmoteka Nazionala, larunbata 18:00
Z018
5/13
Une femme douce
Robert Bresson
Filmoteka Nazionala, larunbata 19:30
Z019
5/14
Pickpocket
Robert Bresson
Filmoteka Nazionala, larunbata 18:00
Z020
5/14
Procès de Jeanne d'Arc
Robert Bresson
Filmoteka Nazionala, larunbata 19:30
1002
5/15
Zabriskie point
Michelangelo Antonioni
1003
5/22
If…
Lindsay Anderson
1004
5/29
Nashville
Robert Altman
Z021
6/5
The Man with the Golden Arm
Otto Preminger
1005
6/12
Canciones para después de una guerra
Basilio Martín Patino
1006
6/19
Le vieux fusil
Robert Enrico
1007
6/26
Scener ur ett äktenskap
Ingmar Bergman
1008
10/2
Alexis Zorbas
Michael Cacoyannis
1009
10/9
Rollerball
Norman Jewison
1010
10/16
M.A.S.H.
Robert Altman
1011
10/23
Blazing Saddles
Mel Brooks
Z022
10/30
Film laburrak
Asanblada orokorra
1012
11/6
In The Heat Of The Night
Norman Jewison
1013
11/13
El Dorado
Howard Hawks
Z023
11/16
A Streetcar Named Desire
Elia Kazan
1014
11/20
Traumstadt
Johannes Schaaf
1015
11/27
American Graffiti
George Lucas
1016
12/4
The Godfather II
Francis Ford Coppolla
1017
12/11
The Reincarnation of Peter Proud
J. Lee Thompson
1018
12/18
That's Entertainment, Part II
Gene Kelly
1019
12/26
Ivanhoe
Richard Thorpe
1977
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
959
1/3
Per grazia ricevuta
Nino Manfredi
960
1/10
Polvere di stelle
Alberto Sordi
961
1/17
Il sorpasso
Dino Risi
962
1/24
Lo scopone scientifico
Luigi Comencini
963
1/31
Pane e cioccolata
Franco Brusati
964
2/7
Tell Me That You Love Me, Junie Moon
Otto Preminger
965
2/14
The Last Detail
Hal Ashby
966
2/28
Harry and Tonto
Hal Ashby
967
3/14
The Sergeant
John Flynn
968
3/21
Zardoz
John Boorman
Zikloa: Fantasiazko eta Beldurrezko Zinema
969
3/28
Barbarella
Roger Vadim
Zikloa: Fantasiazko eta Beldurrezko Zinema
970
4/4
Leonor
Juan Luis Buñuel
Zikloa: Fantasiazko eta Beldurrezko Zinema
971
4/11
I Walked with a Zombie
Jacques Tourneur
Zikloa: Fantasiazko eta Beldurrezko Zinema
972
4/13
Investigación submarina
Italiako Kontsulatuak utzitako dokumentala
973
4/18
Cat People
Jacques Tourneur
Zikloa: Fantasiazko eta Beldurrezko Zinema
974
4/19
El Corte Inglés 'Zinema Amateurraren II. Lehiaketa Nazionalaren proiekzioak
975
4/20
El Corte Inglés 'Zinema Amateurraren II. Lehiaketa Nazionalaren proiekzioak
976
4/21
El Corte Inglés 'Zinema Amateurraren II. Lehiaketa Nazionalaren proiekzioak
977
4/22
El Corte Inglés 'Zinema Amateurraren II. Lehiaketa Nazionalaren proiekzioak
978
4/25
Out of the Past
Jacques Tourneur
979
5/2
Mi querida señorita
Jaime De Armiñán
980
5/9
El love feroz o Cuando los hijos juegan al amor
Jose Luis García Sánchez
981
5/16
El verdugo
Luis García Berlanga
982
5/30
Camelamos Naquerar, Los caballeros, El barranco de Viznar, Soria y Antonio Machado, El escritor, el viaje y el mar, Arrantzale, Euskal santutegi sakona (Santuario profundo)
Fas Zine Klubaren Saria (Camelamos Naquerar), Bilboko Lehiaketa 1976
Antton Merikaetxebarria
983
6/6
Furia Española
Francesc Betriu
984
6/13
La prima angélica
Carlos Saura
985
6/20
El espíritu de la colmena
Victor Erice
986
6/27
La raulito
Lautaro Murúa
987
10/3
Il caso Mattei
Francesco Rossi
988
10/10
La femme aux bottes rouges
Juan Luis Buñuel
989
10/17
Klute
Alan J. Pakula
990
10/24
What's Up, Doc?
Peter Bogdanovich
991
10/31
Asanblada orokorra
992
11/7
Sleuth
J.L. Mankievitz
993
11/14
Lacombe Lucien
Louis Malle
994
11/21
Young Frankenstein
Mel Brooks
995
11/28
Avanti!
Billy Wilder
996
12/5
The Long Goodbye
Robert Altman
997
12/12
The Music Lovers
Ken Russell
998
12/19
Matka Joanna od Aniolów
Jerzy Kawalerovicz
999
12/26
Mighty Joe Young
Ernst B. Schoedsack
1976
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
913
1/12
Singing In The Rain
Stanley Donnen
914
1/19
On a Clear Day You Can See Forever
Vincente Minelli
915
1/26
Goodbye, Mr. Chips
Herbert Ross
916
2/2
Viskningar och rop
Ingmar Bergman
Eztabaida: gaikako alderdiak
917
2/9
Zinemari buruzko film laburrak, Zinemaren teoria
Zineari omenaldia: 'Zinemaren azterketa' hasiera
918
2/16
The Glass House
Tom Gries
919
2/23
Brewster McCloud
Robert Altman
920
3/1
Vanishing Point
Richard C. Sarafian
Gidoi: Guillermo Cabrera Infante
921
3/15
Ostre sledované vlaky
Jiri Menzel
922
3/22
Der Golem, wie er in die Welt kam
Paul Wegener / Carl Boese
Teoria zinematografikoko saioak, Sarrera: kontzeptua, irakurketa eta egitura
923
3/29
Yawar Mallku
Jorge Sanjinés
924
4/12
Das Wunder des Malachias
Bernhard Wicki
Teoria zinematografikoko, naturako eta irudi zinematografikoko saioak
925
4/26
Johnny Got His Gun
Dalton Trumbo
926
5/3
Viskningar och rop
Ingmar Bergman
Teoria zinematografikoko, artikulazioko eta diskurtso zinematografikoko saioak
927
5/10
Le pélican
Gerard Blain
928
5/17
Koziyat rog
Metodi Andonov
929
5/24
Family life
Ken Loach
930
5/26
Landru
Claude Chabrol
Filmategi Nazionala
931
5/27
Peeping Tom
Michael Powell
Filmategi Nazionala
932
5/28
The Criminal
Joseph Losey
Filmategi Nazionala
933
5/31
La femme de Jean
Yannick Bellon
934
6/7
How Green Was My Valley
John Ford
Teoria zinematografikoko saioak
935
6/14
La salamandre
Alain Tanner
936
6/21
Les arpenteurs
Michel Soutter
937
10/2
Africa: Texas Style
Andrew Marton
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
938
10/3
Le grand blond avec une chaussure noire
Yves Robert
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
939
10/4
The Life and Times of Judge Roy Bean
John Huston
940
10/9
Hugo och Josefin
Kjell Grede
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
941
10/10
La cárcel de cristal
Julio Coll
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
942
10/11
The Unforgiven
John Huston
943
10/12
Tarzan's Deadly Silence
Robert L. Friend
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
944
10/12
The Unforgiven
John Huston
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
945
10/16
Prince Valiant
Henry Hathaway
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
946
10/17
The Brothers Karamazov
Richard Brooks
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
947
10/18
A Walk with Love and Death
John Huston
948
10/23
It's Great to Be Young!
Cyril Frankel
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
949
10/24
Apache
Robert Aldrich
Onartutako saioak 17:00, Saio bereziak. 19:30
950
10/25
Film laburrak
Asanblada orokorra
951
11/15
Un flic
Jean-Pierre Melville
952
11/22
Jeux interdits
René Clément
953
11/23
L'armée des ombres
Jean-Pierre Melville
954
11/29
Le chat
Pierre Granier-Deferre
955
12/6
Quatre nuits d'un rêveur
Robert Bresson
956
12/13
La maison sous les arbres
René Clément
957
12/20
Lancelot du lac
Robert Bresson
958
12/27
Scrooge
Ronald Neame
1975
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
877
1/13
The Damned
Joseph Losey
878
1/20
Fury
Fritz Lang
879
1/27
The Omega Man
Boris Sagal
880
2/3
The Andromeda Strain
Robert Wise
881
2/10
Il processo di Verona
Carlo Lizzani
882
2/17
Anima nera
Roberto Rossellini
883
2/24
La notte
Michelangelo Antonioni
884
3/3
La ciociara
Vittorio De Sica
885
3/10
Il tetto
Vittorio De Sica
886
3/17
Ladri di biciclette
Vittorio De Sica
887
4/7
Detenuto in attesa di giudizio
Nanni Loy
Miguel Ángel Olea
888
4/14
Le genou de Claire
Eric Rohmer
Haro
889
4/21
Paper Moon
Peter Bogdanovich
Laespada
890
4/28
La décade prodigieuse
Claude Chabrol
Viar
891
5/5
Rysopis
Jerzy Skolimowsky
892
5/12
Beata
Anna Sokolowska
893
5/19
Ewa chce spac
Tadeusz Chmielewski
894
5/26
Suerte en abundancia
Andrzej Munk
895
6/2
Love Story
Arthur Hiller
896
6/9
Romeo and Julieta
Franco Zeffirelli
897
6/16
Ryan's Daughter
David Lean
898
6/23
Fratello sole, sorella luna
Franco Zefirelli
899
10/6
Habla mudita
Manuel Gutiérrez Aragón
Jesus Mari Echano
900
10/13
Tarots (Detrás de las cartas, el diablo)
Jose María Forqué
Dani Soloaga
901
10/20
Duerme, duerme, mi amor
Francisco Regueiro
Sr. Martinez
902
10/22
L'étrange Monsieur Victor
Jean Grémillon
Frantziako Institutuarekin elkarlanean egindako saioa
903
10/27
La campana del infierno
Claudio Guerin / J.A. Bardem
Sr. Carretié
904
10/29
Le sang d'un poète
Jean Cocteau
Frantziako Institutuarekin elkarlanean egindako saioa
905
11/3
Hobson's Choice
David Lean
906
11/10
The Assassination Bureau
Basil Dearden
907
11/17
The Hireling
Alan Bridges
908
11/24
I, Monster
Stephen Weeks
909
12/1
The Go-Between
Joseph Losey
910
12/9
Film laburrak: Zine Dokumental Lehiaketa
Asanblada orokorra
911
12/22
L'amour, l'après-midi
Erich Rohmer
912
12/29
To Kill A Mockingbird
Robert Mulligan
Bazkideak + umeak
1974
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
839
1/14
The Incident
Larry Pearce
840
1/21
Muhammad Ali, the Greatest
William Klein
841
1/28
Five Easy Pieces
Bob rafelson
842
2/4
Kiss Me, Stupid
Billy Wilder
843
2/11
Lola Montès
Max Ophüls
844
2/18
Lilith
Robert Rossen
845
2/25
Vanina Vanini
Roberto Rossellini
846
3/5
Rosemary's Baby
Roman Polanski
847
3/11
Lola
Jacques Demy
848
3/18
849
3/25
Signore & signori
Pietro Germy
850
4/1
Les parapluies de Cherbourg
Jacques Demy
Emilio Martínez Urquijo
Emilio Martínez Urquijo
851
4/16
Paris vu par...
Eric Rohmer / Claude Chabrol / Jean-Luc Godard / Jean Douchet / Jean-Daniel Pollet / Jean Rouch
Asteartea/Europako zuzendariak
852
4/22
Frenzy
Alfred Hitchcock
853
4/29
Taking Off
Milos Forman
854
5/6
Struktura krysztalu
Krzysztof Zanussi
855
5/13
Rekopis znaleziony w Saragossie
Wojciech J. Has
856
5/20
La Marseillaise
Jean Renoir
857
5/27
Ikiru
Akira Kurosawa
858
6/3
Corazón solitario
Francesc Betriú
859
6/10
Ana y los lobos
Carlos Saura
860
6/17
La casa de las palomas
Claudio Guerin
861
6/24
Film laburrak hautatzea
862
10/7
La nuit américaine
François Truffaut
863
10/14
Eglantine
Jean-Claude Brialy
864
10/21
L'alliance
Christian de Chalonge
865
10/28
L'amour c'est gai, l'amour c'est triste
Jean-Daniel Pollet
866
11/4
Los olvidados
Luis Buñuel
Un perro andaluz
867
11/11
Ensayo de un crimen
Luis Buñuel
Las Hurdes, tierra sin pan
868
11/18
Él
Luis Buñuel
869
11/25
Abismos de pasión
Luis Buñuel
870
12/2
Days of Thrills and Laughter
Robert Youngson
871
12/9
Film laburrak: Zine Dokumental Lehiaketa
872
12/16
King Kong
Merian C. Cooper / Ernst B. Schoedsack
873
12/23
Asanblada orokorra
874
12/24
Fort Apache
John Ford
Haurrentzako saioa (astelehena)
875
12/30
Go West
Archie Mayo
Marx Brothers omenaldia
876
12/31
The Vikings
Richard Fleischer
Haurrentzako saioa (astelehena)
1973
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
803
1/8
La Cina è vicina
Marco Bellocchio
804
1/15
Un uomo da bruciare
Valentino Orsini / Paolo y Vitorio Taviani
805
1/22
Prima della rivoluzione
Bernardo Bertolucci
806
1/29
I clowns
Federico Fellini
807
2/5
Union Pacific
Cecil B. DeMille
808
2/12
The Magnificent Seven
John Sturges
809
2/19
C'era una volta il West
Sergio Leone
810
2/26
The Wild Bunch
Sam Peckinpah
811
3/5
The Servant
Joseph Losey
812
3/12
The Connection
Shirley Clarke
Sr. Terreros
813
3/20
The Arrangement
Elia Kazan
Sr. Iglesias
814
3/26
O Dragão da Maldade contra o Santo Guerreiro
Glauber Rocha
Jesus Mari Echano
815
4/2
The Private Life of Sherlock Holmes
Billy Wilder
816
4/9
Calcutta
Louis Malle
817
4/24
Shônen
Nagisa Oshima
818
4/30
Le départ
Jerzy Skolimovski
819
5/7
Ganga Zumba
Carlos Diegues
820
5/14
Barravento
Glauber Rocha
821
5/21
Vidas secas
Nelson Pereira dos Santos
822
5/28
A Grande Cidade ou As Aventuras e Desventuras de Luzia e Seus 3 Amigos Chegados de Longe
Carlos Diegues
823
6/4
El hombre oculto
Alfonso Ungría
824
6/11
Lejos de los árboles
Jacinto Esteba
825
6/18
La casa sin fronteras
Pedro Olea
826
6/25
Seven Chances
Buster Keaton
827
10/1
Which Way to the Front?
Jerry Lewis
828
10/8
The Last Hurrah
John Ford
829
10/15
Nattvardsgästern
Ingmar Bergman
830
10/22
Le streghe
L. Visconti / M. Bolognini / F. Rossi / V. De Sica / P.P. Pasolini
831
10/29
Le deuxième souffle
Jean-Pierre Melville
832
11/5
Lásky jedné plavovlásky
Milos Forman
833
11/12
Alexander Nevsky
S.M. Eisenstein
834
11/19
Muriel ou le temps d'un retour
Alain Resnais
835
11/26
Film laburrak: Zine Dokumental Lehiaketa
836
12/3
Strategia del ragno
Bernardo Bertolucci
837
12/10
Asanblada orokorra
838
12/17
Ternos Caçadores
Ruy Guerra
1972
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
765
1/10
Jôi-uchi: Hairyô tsuma shimatsu
Masaki Kobayashi
Sr. Viar
766
1/17
Muhomatsu no issho
Hiroshi Inagaki
767
1/24
Tell Them Willie Boy Is Here
Abraham l. Polonsky
AEBetako zinema zikloa
Luis María Matía
768
1/29
A High Wind in Jamaica
Alexander McKendrick
Larunbatean
769
1/31
A Night in Casablanca
Archie Mayo
770
2/7
Boom
Joseph Losey
Alberto Iglesias
771
2/14
Hell in the Pacific
John Boorman
Sr. Zorrozua
772
2/21
They Shoot Horses, Don't They?
Sidney Pollack
773
2/28
The Ballad of Cable Hogue
Sam Peckinpah
Sr. Juanes
774
3/6
Peeping Tom
Michael Powell
775
3/13
La notte
Michelangelo Antonioni
776
3/20
The L-Shaped Room
Bryan Forbes
777
4/4
Contactos
Paulino Viota
Zinema espainiarraren zikloa, asteartean
Paulino Viota
778
4/10
Un, dos, tres, al escondite inglés
Ivan Zulueta
779
4/17
Las crueles
Vicente Aranda
Agustín Carretié
780
4/24
El bosque del lobo
Pedro Olea
Pedro Olea
781
5/2
Deus e o Diabo na Terra do Sol
Glauber Rocha
Asteartean
Javier Viar
782
5/8
Freud
John Huston
Doctor Terrero (psiquiatra)
783
5/15
El ángel exterminador
Luis Buñuel
Jesus Mari Echano
784
5/23
Domaren
Alf Sjöberg
Asteartean
Miguel Angel Olea
785
5/29
The Entertainer
Tony Richardson
786
6/5
Hiroshima mon amour
Alain Resnais
Jesús Martín
787
6/12
7 Women
John Ford
788
6/20
The Slender Thread
Sidney Pollack
Asteartean
789
6/26
Film laburrak: Frantziako turismo bulegoa
790
10/2
Finian's Rainbow
Francis Ford Coppolla
791
10/9
Gott mit uns (Dio è con noi)
Giuliano Montaldo
792
10/16
De man die zijn haar kort liet knippen
André Del Vaux
Jesus Mari Echano
793
10/23
Will Penny
Tom Gries
Luis María Matía
794
10/30
Calcutta
Louis Malle
Agustín Carretié / Estreno
795
11/6
Tristana
Luis Buñuel
796
11/13
Rachel, Rachel
Paul Newman
Sr. Indiano
797
11/20
La vieille dame indigne
René Allio
798
11/27
Film laburrak: Dokumental Zinema Lehiaketa
799
12/4
Asanblada orokorra
800
12/11
The Chapman Report
George Cuckor
801
12/16
How to Steal a Million
William Wyler
Jesus Mari Echano
802
12/18
Secret Ceremony
Joseph Losey
1971
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
764
12/21
En passion
Ingmar Bergman
Zikloa: Bergman azkena
JMª Echano
714
1/11
Le signe du lion
Eric Rohmer
715
1/18
The Cameraman
Edward Sedwick
716
1/20
Les anges du péché
Robert Bresson
717
1/25
Fifi la plume
Albert Lamorisse
718
1/27
Les dames du Bois de Boulogne
Robert Bresson
719
1/30
Documental: Excursión Cineclub Fas en Aranzazu
720
2/1
The Criminal
Joseph Losey
721
2/8
The Psychopath
Fredie Francis
722
2/15
Les compagnons de la marguerite
Jean-Pierre Mocky
723
2/17
L'aigle à deux têtes
Jean Cocteau
724
2/22
La grande vadrouille
Gérard Oury
Román Basurto
725
2/24
L'assassin habite... au 21
Henri Georges Clouzot
726
3/1
Thoroughly Modern Millie
George Roy Hill
Marivi Recalde
727
3/3
Les parents terribles
Jean Cocteau
728
3/8
Don't Make Waves
Alexander MacKendrick
729
3/9
Der müde Tod
Fritz Lang
Saio bereziak, Bilboko Alemaniako Kultur Erakundea, 2. solairua: areto txikia
Dr. Achauer
730
3/11
Dr. Mabuse, der Spieler
Fritz Lang
Saio bereziak, Bilboko Alemaniako Kultur Erakundea, 2. solairua: areto txikia
Dr. Achauer
731
3/13
Die Nibelungen: Kriemhilds Rache
Fritz Lang
Saio bereziak, Bilboko Alemaniako Kultur Erakundea, 2. solairua: areto txikia
Dr. Achauer
732
3/15
Ship of Fools
Stanley Kramer
Saio bereziak, Bilboko Alemaniako Kultur Erakundea, 2. solairua: areto txikia
Ángel Lázaro, Dr. Achauer
733
3/16
Das Testament des Dr. Mabuse
Fritz Lang
Saio bereziak, Bilboko Alemaniako Kultur Erakundea, 2. solairua: areto txikia
Dr. Achauer
734
3/17
M, Eine Stadt sucht einen Mörder
Fritz Lang
Saio bereziak, Bilboko Alemaniako Kultur Erakundea, 2. solairua: areto txikia
Dr. Achauer
735
3/17
Le blé en herbe
Claude Autant-Lara
Instit. Français (asteazkena)
Vice Fas: Sr. Emilio Martínez
736
3/22
Le dernier milliardaire
René Clair
737
3/24
Les bas-fonds
Jean Renoir
738
3/29
Nocturno 29
Pere Portabella
739
3/31
La nuit fantastique
Marcel L'Herbier
740
4/13
Noche de vino tinto
Jose María Nunes
JMª Echano
741
4/19
Tuset Street
Luis Marquina
742
4/26
Los pianos mecánicos
J.A. Bardem
743
5/3
Eroica
Andrzej Munk
744
5/10
Repulsion
Roman Polanski
745
5/17
A Funny Thing Happened on the Way to the Forum
Richard Lester
746
5/24
Nyár a hegyen
Péter Bacsó
747
5/31
Senso
Luchino Visconti
748
6/7
Hablemos de otra cosa (Dos vidas)
Vera Chytilová
749
6/14
Divorzio all'italiana
Pietro Germi
750
6/21
Dance of the Vampires
Roman Polanski
751
6/28
Film laburrak, Espainiako Zinema Laburraren Jaialdia
752
10/4
Our Mother's House
Jack Clayton
753
10/11
The Charge of the Light Brigade
Tony Richardson
Sr. Martín
754
10/18
Elvira Madigan
Bo Widerberg
755
10/25
L'enfant sauvage
Franóis TRuffaut
756
11/2
The Big Mouth
Jerry Lewis
Zikloa: 5 pauso zinema amerikarrean zehar
Sr. Viar
757
11/8
Madigan
Don Siegel
758
11/15
The Boston Strangler
Richard Fleischer
Sr. Suárez Puga
759
11/22
The War Lord
Franklin J. Schaffner
Sr. Trojaola
760
11/29
Zinemaldiko film laburrak
JMª Echano
761
12/6
A Boy Named Charlie Brown
Bill Meléndez
Asanlabada orokorra
762
12/13
Skammen
Ingmar Bergman
Zikloa: Bergman azkena
JMª Echano
763
12/20
Persona
Ingmar Bergman
Zikloa: Bergman azkena
JMª Echano
1970
Data
Filmak
Zuzendariak
Film laburrak
Oharrak
Gonbidatuak
711
12/7
Fifi la plume
Albert Lamorisse
712
12/14
Seppuku
Masaki Kobayaschi
Sr. Viar
713
12/21
Beata
Anna Sokolowska
661
1/5
Lust For Life
Vincente Minelli
662
1/12
À bout de souffle
Jean-Luc Godard
Marivi Recalde
663
1/19
La peau douce
François Truffaut
Juan José Goiri
664
1/26
Paris nous appartient
Jacques Rivette
665
2/2
Los escondites
Jesús Yagüe
Jesús Yagüe
666
2/9
Westfront 1918: Vier von der Infanterie
Georg Wilhelm Pabst
667
2/10
Kameradschaft
Georg Wilhelm Pabst
668
2/11
Die 3 Groschen-Oper
Georg Wilhelm Pabst
669
2/12
Die freudlose Gasse
Georg Wilhelm Pabst
670
2/13
Geheimnisse einer Seele
Georg Wilhelm Pabst
671
2/16
Ascenseur pour l'échafaud
Louis Malle
Sr. Mtnz. Urquijo
672
2/23
Thérèse Desqueyroux
George Franju
Jose Julian Bakedano
673
3/2
Les grands chemins
Christian Marquand
Roger Vadim (H. Lunes)
674
3/3
Zinema amateurra
675
3/9
Schonzeit für Füchse
Peter Schamoni
676
3/11
Tatuaje
Johannes Schaaf
677
3/16
Manon
H. G. Clouzot
678
3/23
Alle Jahre wieder
Ulrich Schamoni
679
3/30
Playtime
Jacques Tatí
680
4/6
Sunset Boulevard
Billy Wilder
681
4/13
Oktyabr
S.M. Eisenstein
04-06 Ateneo (Colón de L. 4)
682
4/20
Retrato de Orson Welles
Zinekluben Filmategia, 16 mm-ko saioa
683
4/20
Histoire immortelle
Orson Welles
684
4/27
La caza
Carlos Saura
685
5/4
Nosferatu
Friedrich Wilhelm Murnau
Saioa 17:00etan
686
5/4
Nazarín
Luis Buñuel
Saioa 19:30etan
687
5/11
Juguetes rotos
Manuel Summers
688
5/18
La madriguera
Carlos Saura
689
5/25
Les perles de la couronne
Sacha Guitry
690
5/26
El hueso
Antonio Giménez Rico
691
5/27
Ensayo de un crimen
Luis Buñuel
692
5/28
Tiburoneros
Luis Alcoriza
693
6/1
Selva Trágica
Roberto Farias
Brasilgo zinema modernoaren amaiera
694
6/8
A Man For All Seasons
Fred Zinnemann
Sra. de Lázaro
695
6/15
Darling
John Schlesinger
696
6/22
Far from the Madding Crowd
John Schlesinger
697
10/5
The Chase
Arthur Penn
Julián Lázaro
698
10/7
Zinematografia-hastapeneko ikastaroa
699
10/13
Bonnie & Clyde
Arthur Penn
Miguel A. Olea
700
10/14
Zinematografia-hastapeneko 2. ikastaroa
701
10/19
Point Blank
John Boorman
José Mª Santos
702
10/21
Zinematografia-hastapeneko 3. ikastaroa
703
10/26
Erotismo y violencia en el cine de hoy "zikloko film laburrak
Rvdo. Rafael Belda
704
10/28
Erotismo y violencia en el cine de hoy "zikloko film laburrak
Zinematografia-hastapeneko 4. ikastaroa, Charla R. P. Belda: Indarkeria (film laburrak)
R.P. Belda
705
11/2
Kort är sommaren
Bjarne Henning-Jensen
706
11/9
Sommaren med Monika
Ingmar Bergman
707
11/11
Le pays sans étoiles
George Lacombe
708
11/16
The Red Shoes
William Powell
709
11/25
Moulin Rouge
John Huston
710
11/30
Frantses dokumentalak: Paris nunca visto / Pájaros
Asanblada orokorra